Choroba potrzebuje przeciwnika

Chcesz napisać o sobie..?
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Choroba potrzebuje przeciwnika

Postautor: javes » 10 kwie 2009, 14:57

Wyłapane z NK : stomicy - cały świat

Powinnam pewnie napisać , co to jest stomia itp., itd., ale nie, tak nie napiszę.
Nie byłam na nią przygotowana, nie była wpisana w mój scenariusz, a jednak 12 lipca 2006 roku obudziłam się po operacji z przeświadczeniem, że miałam sen, w którym śniłam lekarza opowiadającego mi przebieg operacji. Operacja się udała, guz usunięty w całości, tylko jedno nieprzewidziane zdarzenie, ratując mi życie konieczne było wyłonienie stomii.
Mam się nie martwić, bo to rozwiązanie tylko na 3 miesiące. I tak wmawiałam sobie, że to sen przez 3 całe, długie dni. Nie był to sen, a i 3 miesiące zamieniły się w 15.

Mój kolega /…/ powiedział takie piękne, mądre słowa: "Choroba potrzebuje przeciwnika. Gdy go brakuje, czyni szybkie postępy, siejąc w organizmie ogromne spustoszenie. Często nie przychodzi nam do głowy, że sami dysponujemy potężnymi zasobami sił zdrowotnych".
Kochani bądźcie godnymi jej przeciwnikami !!!

2 czerwca minie 8 miesięcy od dnia zamknięcia stomii. Tego samego dnia upłyną 3 miesiące jak wróciłam do swojej ukochanej pracy. To wszystko stało się możliwe tylko dzięki modlitwom moich bliskich , przyjaciół i znajomych. Nie ma słowa, które może wyrazić moją wdzięczność, mogę tylko powiedzieć DZIĘKUJĘ !!!
W tym czasie poznałam wielu ludzi żyjących ze stomią, poznałam wiele historii, zawarłam przyjaźnie, pożegnałam też Helenkę, która pierwsza podpowiadała mi jak, to żyje się ze stomią. Jedno jest pewne ze stomikiem nie można się nudzić !!! /…/

Jeszcze jedno, sądzę, że moja historia nie jest wyjątkowa, jest jedną z wielu. Opowiedz swoją.



Opracowała: A.W.

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości