pomoc fachowa

Chcesz napisać o sobie..?
czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

pomoc fachowa

Postautor: czekarp » 22 gru 2009, 16:41

Jestem jak większość po wyłonieniu stomii na stałe. Wiem że każdy miał trudny okres po operacji z zaakceptowaniem stomii, ja też. Myślę na przykładzie swoim, że dobrze by było aby kandydata na stomie, ktoś fachowo uprzedził o efektach. Są przecież organizacje, które maja w swoim statucie wspieranie osób ze stomią. Na pewno ludzie odpowiedni, też ze stomią, mogli by na zasadzie dobrowolności, bez narzucania się porozmawiać delikatnie z pacjentem przed operacją. Można by było to dopracować ale to rola organizacji np.Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: pomoc fachowa

Postautor: kukuleczka7 » 17 lut 2010, 19:38

Właśnie taka rola powinna być idea tak licznego towarzystwa.Kiedys tak było,na drugi dzień po operacji przy moim łóżku stanęła piękna,doskonale zadbana i pachnąca wolontariuszka Polilko.I wtedy jej nie wierzyłam,że tak można żyć ze stomią.Nigdy już jej nie spotkałam .Pamiętam tylko nazwisko De-górska.I "siostrę " Joannę,babę co pacjentów podrzucała jak piórko przy zmianie pościeli.Ona robiła domięśniowe jakby rzucała lotkami do tarczy,a nie bolało. Dziękuję,że trzeciego dnia odmówiła mi pomocy przy zmianie worka i powiedziała,że jak nie wstane to podpali łóżko.W jej ustach brzmiało to prawdziwie.Wstalam ,zrobilam toaletę na stojąco ,dzieki temu nie mam ciągnacych zrostów i dziś pływam,biegam i studiuję .I choć o szpitalu w Piotrkowie śpiewają "szpital na Rakowskiej to stara chalupa,przywiozą żywego a wywożą trupa"
chyle czoła przed personelem chirurgii i bloku operacyjnego, który pracował tam w 1997r.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 15 i 0 gości