Porady anonimowego stomika

Chcesz napisać o sobie..?
aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Porady anonimowego stomika

Postautor: aaa » 05 lip 2010, 23:32


zygmuntek 45
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 29 sty 2011, 14:50

Re: Porady anonimowego stomika

Postautor: zygmuntek 45 » 18 sty 2012, 13:08

Witam Przeczytalem Twoje spostrzezenie natemat stomi-ogolnie sie zgadzam tylko jedna mala uwaga za duzo sie chwalisz to po pierwsze po drugie moga nam zabrac dotacje lub zmniejszyc takze uwazaj jak co to ty pozdrawiam

ryzol
PostyCOLON 37
RejestracjaCOLON 09 sty 2008, 20:38

Re: Porady anonimowego stomika

Postautor: ryzol » 04 lut 2012, 19:17

Starzy stażem stomicy mają i tak własne opracowane diety i formy pielęgnacji stomii. Nie każdemu mogą pasować metody sprawdzone innego stomika.

elta
PostyCOLON 10
RejestracjaCOLON 28 paź 2011, 1:25

Re: Porady anonimowego stomika

Postautor: elta » 12 lut 2012, 19:12

Witam. Z przerażeniem przeczytałam te uwagi. Widzę, że na bakier jesteś z higieną. Można przecież i m-c się nie myć, a po co to jeszcze zmieniać codziennie worki, piszesz, ze nie śmierdzi no i pewnie grzyb jeszcze nie urósł.Właśnie dzięki takim stomikom jak Ty, od tylu lat nie podwyższają nam kwoty limitowej na sprzęt. Mój mąż ponad rok jest urostomikiem i nie wyobrażam sobie, żeby nie miał codziennie zmienionego worka. Dla nas limit jest za mały musimy ratować się w różny sposób. Może Tobie w ogóle worki nie są potrzebne, poradzisz sobie i bez nich, więc rada - odstąp swój limit ludziom, którzy naprawdę potrzebują do normalnego funkcjonowania.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Porady anonimowego stomika

Postautor: kukuleczka7 » 12 lut 2012, 21:34

"Może Tobie w ogóle worki nie są potrzebne, poradzisz sobie i bez nich, więc rada - odstąp swój limit ludziom, którzy naprawdę potrzebują do normalnego funkcjonowania."

No, pojechałaś po całości....Stomia stomii nie równa. Do wypracowania takiego postępowania jak aaa zmusiły niektórych polskie realia. Ale cóż ty możesz wiedziec o 2003r?Wtedy pewnie nie znałaś nawet słowa stomia. Od tego czasu pozamykano większość poradni stomijnych ,bo stomicy nie korzystali( wersja ministerstwa). A jak mieli korzystać jak nie było w czym wyjść z domu? Słaby jakościowo sprzęt przepuszczał zapachy, szeleścił i odpadał pod ciężarem zawartości. Starania stowarzyszonych stomików były wołaniem na pustyni. Wejście do Unii przyniosło nam wolny rynek i do limitu z 2003r. 7% vat= realnie 93% kwoty limitu do zamiany na worki. Od tego czasu ceny sprzętu wraz z jakościa rosną, więć ilość sztuk sprzętu wg limitu maleje. Teraz mamy 8% vat, a od lipca ma być 9%vat i 10% odpłatności stomika za niezasłużone kalectwo.
Dowalić palaczom 100% za używki i opłatę środowiskową, alkoholikom też podwyższyć za stłuczke szklaną na ulicach.! :twisted: A rzadzącym podwyżki i nagrody za mieszanie w prawie. :evil:
Czyli wracajac do przykładowego limitu min. 300zł z 2003r., (100%limitu-9%vat)-(+10%odpłatność)=91%-10%=81%x300zł=243zł.10% to kasa jaka zamiast na kosmetyki lub worki musimy za nic oddać w sklepie medycznym.Przy wzroście cen to nie jest ten sam komfort życia mimo wzrostu jakości sprzętu.
9 lat cywilizacji a u stomików do tyłu, tylko w NFZ podwyżki i zmiany na stołkach jak W KASIE CHORYCH. :lol: Więć nie dziw się ,że oszczędności robi się na czasie używania sprzętu, oczywiscie kosztem zdrowia i opini w srodowisku, jeśli się ujawni "swój sposób".

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: Porady anonimowego stomika

Postautor: sierotka » 13 lut 2012, 6:57

DO AA!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak ,przeczytałam to wszystko co napisaleś ,to myślałam,że się "porzygam" sorry .........."worek zmieniam raz na 5 dni..."uzywam papieru toaletowego do zawijania........"myję sie po obiedzie..."itd .Nawet nie chce mi się dalej wymieniać .
Ratunku ,mąż jest stomikiem ,zmienia worki nawet 2 razy dziennie ,je normalnie i nie objada się ,ma gaziki sterylne do przemywania ciała ,
woreczki wkłada do woreczków nieprzezroczystych foliowych /ciagle szukamy jakiegos rozwiazania ,czyli poszukujemy estetycznych najlepiej szczelnie zamykanych/.
Kapie się obowiazkowo rano po przebudzeniu,kiedy gdzieś idziemy bierze obowiazkowo zapas /woreczek lub 2 /ze sobą.
Ubiera sie czyściutko i pachnie perfumami,nikt w otoczeniu i nasi nawet przyjaciele nie wiedzą ,że jest stomikiem i wiesz co Ci powiem "specjalisto"?
Jeśli kiedykolwiek , inni dowiedzą się ,że jest stomikiem ,to nie uwierzą , ponieważ stwierdzą ,że nic nie wskazywało na ten "status" i nie powiedzą ,że stomik to osoba nie miła dla otoczenia,że trzeba traktować ją jak trędowatą i od niej się izolować , że stomia to choroba jak otwarty wrzód.
Dlatego nie pouczaj innych ,jak masz takie praktyki /jak wybieranie sprzętu raz na parę miesiecy /dłużej niż to powinno sie robić/,poniewaz robisz krecią robotę innym ,normalnym stomikom i ich rodzinom.
Gosciu żyjesz w XXI wieku ,i czystość ten dział zycia człowieka ,powinien już być Ci dobrze znany ,a może też opanowany.
Masz szczęście do moich przedmówców w tym wątku ,byli dla Ciebie bardzo uprzejmi,ja powiem Ci tak :schowaj sobie gdzieś te swoje głupie rady
i nie mąc w głowach cywilizowanym ludziom .
NIE SZKODŻ PO PROSTU!!


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 i 0 gości