Prośba o radę, rozmowę... GDAŃSK

Masz do 35 lat, i swoje zainteresowania, chcesz ponzać młodych stomików którzy żyją aktywnie - ten dział jest dla Ciebie.
Ire
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 12 mar 2012, 12:41

Prośba o radę, rozmowę... GDAŃSK

Postautor: Ire » 12 mar 2012, 12:51

Witam,

moja Siostra kwalifikuje się chyba do określenia "młodzi stomicy" i dlatego piszę tutaj. W sobotę w trybie pilnym u Siostry wyłoniono kolostomię. Było do dla niej dużym szokiem i ciężko przychodzi jej pogodzenie się z tymi, mimo iż prawdopodobnie stomia będzie czasowa (chociaż nie jest to pewne).. Czytałam rozmaite artykuły na ten temat czy wypowiedzi na forum i próbuję z Siostrą rozmawiać i przekazać jej, że może normalnie żyć ze stomią, jednak zawsze odpowiada, że łatwo nam(rodzinie, partnerowi) mówić, bo jesteśmy zdrowi:( jest za słaba, żeby posiedzieć na forum lub poczytać artykuły.. i tak sobie pomyślałam.. czy jest w Gdańsku jakieś stowarzyszenie lub fundacja, która mogła by pomóc mojej Siostrze psychicznie i "technicznie" poradzić sobie z akceptacją stomii? Bardzo by mi zależało, żeby odwiedził ją ktoś w podobnym wieku ze stomią i porozmawiał, opowiedział jak wygląda jego codzienne życie... Czy istnieje taka możliwość? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, gdzie można uda się z taką prośbą.

pozdrawiam!

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 9 i 0 gości