przepuklina oponowo-rdzeniowa a stomia

Masz do 35 lat, i swoje zainteresowania, chcesz ponzać młodych stomików którzy żyją aktywnie - ten dział jest dla Ciebie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: przepuklina oponowo-rdzeniowa a stomia

Postautor: javes » 17 mar 2010, 11:14

Jestem wrogiem określeń, że wyłonienie stomii to okaleczenie. Wielu z nas traktuje to jako ułomność, która trzeba zaakceptować. Mnie wyłonienie stomii uratowało życie.
Pozdrawiam.

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: przepuklina oponowo-rdzeniowa a stomia

Postautor: mama Eli » 20 mar 2010, 17:13

Droga Kukułeczko, odniosłam wrażenie, że nie masz pojęcia o czym mówisz.
Czy kiedykolwiek zastanowiłaś się nad tym jaki wpływ na psychikę człowieka ma brak kontroli nad zwieraczami przez całe życie?
Moja 13-letnia córka mimo usilnych starań nawet w warunkach domowych nie byłą w stanie samodzielnie się przewijać.
Z moich obserwacji wynika, że najgorsze jest okaleczenie psychiczne, zwłaszcza ludzi w otoczeniu stomika :)
Pozdrawiam

crazyewa
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 24 lis 2009, 10:30

Re: przepuklina oponowo-rdzeniowa a stomia

Postautor: crazyewa » 28 kwie 2010, 14:09

Witam ja też mam wyłonioną stomię z tego samego powodu co Ty czyli przepukliny oponowo-rdzeniowej tyle, że mi po operacji nie działał pęcherz. Z mojego doświadczenia wiem, że worek to było najleprze rozwiązanie, w niczym mi nie przeszkadza, chociaż jest czasami widoczny przy obcisłych spodniach, ale zawsze można powiedzieć, że ma sie coś w kieszeni. Wiem że urostomia różni sie od stomii na kał, i na ten temat nie mogę wydać rzetelnej opinii, ale jeżeli chodzi o moją stomię to było to najleprze wyjście. POZDRAWIAM.

maja5123
PostyCOLON 12
RejestracjaCOLON 21 lis 2009, 13:28
LokalizacjaCOLON podkarpacie

Re: przepuklina oponowo-rdzeniowa a stomia

Postautor: maja5123 » 03 wrz 2011, 10:13

urbannul piszeColonWitam wszystkich serdecznie

Mam 29 lat i od urodzenia choruję na przepuklinę oponowo-rdzeniową, podczas operacji w/w schorzenia a było to jak miałem 1 dzień lekarze uszkodzili mi zwieracze co zaowocowało tym że do dnia dzisiejszego jestem uzależniony od pampersów, mam zatem pytanie do Was drodzy czy dobrym pomysłem było by wyłonienie stomii czy mam się jeszcze powstrzymać

proszę pomóżcie

pozdrawiam

Jarek


czesć Jarek ja też mam stomie a nawet dwie jeśli chciałbyś ze mna pogadać to moj e-mail maja512@onet.pl


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 8 i 0 gości