Dieta dla dziecka po zamknieciu stomii

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
karolina15206
PostyCOLON 9
RejestracjaCOLON 04 lip 2010, 8:21

Dieta dla dziecka po zamknieciu stomii

Postautor: karolina15206 » 01 sie 2011, 14:18

Witam wszystkich. Mój synek prawie 3 tygodnie temu mial odtwarzona ciaglosc przewodu pokarmowowego (zamknięta stomie) i tu pada moje pytanie co podawac dziecku aby nie dostalo wzdec i nie odnowila mu sie choroba i aby nie powrocila stomia? Mały ma 2 lata. Prosze o kontakt w tej sprawie na tej stronce lub na mail-a karolinachylewska@interia.pl Z góry bardzo dziekuje!!!

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Dieta dla dziecka po zamknieciu stomii

Postautor: kukuleczka7 » 03 sie 2011, 19:40

witaj Karolino.
Gratuluje wytrwałości i udanego zabiegu.
Nie powinnas opuszczac szpitala bez przykładowej diety od lekarza. Po to sa konsultacje dietetyków,żeby wyleczony mógł wrócić do domu i tam dochodzić do zdrowia. Tak trudno wymusić dobrą opiekę na lekarzach. Chirurg po wyjsciu z sali zabiegowej mówi -"Juz po wszystkim". A tu dopiero sie rozpoczyna rola lekarza prowadzacego. Matka nie powinna eksperymentowac na dziecku. Tak cieżko w szpitalnej kuchni znalezć menu jakim własnie karmiony jest taki przypadek? Tragedia.
Ze swego doswiadczenia mogę ci poradzić podrecznik zywienia dzieci. A w skrócie-dieta warzywna bez buraczków. Nic smazonego, wszystko gotowane. Jesli olej to na zimno do warzyw w surówkach (ostroznie- powodują biegunki.) Nabiał bez serów trwardych, raczej jogurty z ziarnami zbóz lub musli , słodkie mleko tylko gotowane.
Staraj sie zapamietać co w ciagu dnia podałaś dziecku. Jeśli dzień kończy sie bez niespodzianek zapisz dania na plus w zeszycie. W przeciwnym wypadku zapisz na minus i wyklucz z diety na tydzień lub nie podawaj wcale .

karolina15206
PostyCOLON 9
RejestracjaCOLON 04 lip 2010, 8:21

Re: Dieta dla dziecka po zamknieciu stomii

Postautor: karolina15206 » 04 sie 2011, 10:00

Dziękuje za odp.
Dostałam oczywiscie diete dla niego ze szpitala, powiedziano mi co moze czego nie ale chcialam zapytac doswiadczonych osob.
Narazie klopotow nie mamy. Wszystko co mu dam do jedzenia toleruje. Oczywiscie wedlug diety.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości