Zespolenie

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
Andrzej3991
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 03 wrz 2012, 15:38

Zespolenie

Postautor: Andrzej3991 » 07 sie 2014, 22:47

Witam. Niedługo przyjdzie czas mojej operacji zespolenia jelita. Obecnie mam kolostomię - usunięto mi esicę sposobem Hartmanna. Chciałbym się dowiedzieć na czym polega takie zespolenie. Czy zostanie mi usunięta reszta jelita grubego? Czy po takiej operacji mogą wystąpić jakieś poważne powikłania? Jestem młodą osobą i zaniepokoiły mnie znalezione w sieci informacje o utracie sprawności seksualnej oraz o problemach z innymi narządami oO Mam nadzieję iż ktoś przybliży mi proces takowej operacji oraz jej korzyści.

Ze stomią nie czuję się źle, czy taka operacja ma sens?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: Zespolenie

Postautor: wędkarz » 08 sie 2014, 21:21

Zespolenie polega na zszyciu odbytu z pozostałą częścią jelita grubego i zaszyciu otworu na brzuchy , absolutnie nie usuwa się przy tym żadnego odcinka jelita , po prostu wracasz do życia bez worka na brzuchu.
Nie powoduje to żadnych powikłań jeżeli chirurg niczego nie spaprze , odnośnie Twojej potencji to też taki zabieg nie ma na nią żadnego wpływu , nie ma się czego bać .

lubuszanka
PostyCOLON 7
RejestracjaCOLON 02 paź 2013, 17:59

Re: Zespolenie

Postautor: lubuszanka » 11 sie 2014, 18:29

Ja jestem juz po zespoleniu. Mam usunięta odbytnicę. Troche to jest uciązliwe ale u tak bardzo sie cieszę z życia bez worka. nie ma si czego bać będzie dobrze. zostanie blizna na brzuchu i to wszystko. Powodzenia zyczę.

Andrzej3991
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 03 wrz 2012, 15:38

Re: Zespolenie

Postautor: Andrzej3991 » 29 sie 2014, 20:37

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Miałbym jeszcze pytanie do osób z podobną historią choroby do mojej(usunięciu esicy), ale już po zespoleniu. Bardzo interesuje mnie ile razy dziennie trzeba korzystać z łazienki. Jestem młodym i bardzo aktywnym człowiekiem, dlatego odpowiedź na to pytanie jest dla mnie bardzo ważna.

Z góry dziękuję.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 9 i 0 gości